Antibiotiká a Laktobacily ruka v ruke, prečo?
Sem tam každého z nás premôže nejaká tá bakteriálna choroba. Potom sú nepostrádateľné antibiotiká, ale…
Na čo slúžia antibiotiká?
Antibiotiká sú tu preto, aby zničili zlé baktérie. Lenže, bohužiaľ, antibiotikum nevie v našom tele rozoznávať škodlivé baktérie, ktoré sú pôvodcami chorôb od priateľských baktérií, ktoré sú pre správne fungovanie nášho organizmu nepostrádateľné.
V priebehu bežnej liečby antibiotikami sú teda zničení ako pôvodcovia chorôb, tak aj naša prirodzená črevná mikroflóra.
Porušenie črevnej mikroflóry sa často prejavuje zažívacími ťažkosťami, ako sú hnačky, nadúvanie, bolesti brucha alebo zápcha. Tieto ťažkosti zvyčajne nemožno prehliadnuť.
Naši pomocníci, laktobacily
Pomôcť si potom teda môžeme tým, že súbežne s liečbou budeme užívať LAKTOBACILY. Črevná mikroflóra, ktorá je tak dôležitá pre správne fungovanie celého tela a pre dobrú imunitu požitím laktobacilov bude zachovaná.
Je dokázané, že črevný trakt človeka je osídlený bezmála 400 druhy mikroorganizmov, pričom u zdravého človeka prevažujú takzvané probiotické kmene, ako sú laktobacily a bifidobaktérie.
Tieto kmene svojim účinkom výrazne prispievajú k bezchybnému fungovaniu organizmu. Najmä sú zodpovedné za optimálne vstrebávanie živín (vitamínov a minerálnych látok) z čriev a tiež podporujú správnu funkciu imunitného systému.
Porušenie črevnej mikroflóry sa môže prejaviť zníženou imunitou a následným častým ochorením.
Pritom sa odporúča užívať probiotiká v rozmedzí 6-8 hodín po užití antibiotík, aby sa čo možno najviac neporušených kmeňov dostalo do čriev, kde sa potom ďalej môžu množiť a plniť svoje funkcie.